دوشنبه ١٥ خرداد ١٤٠٢

معرفی دانشکده علوم پایه

 

مقام معظم رهبری دیدگاه مهمی درمورد علوم پایه دارند:

«من با دقّت به حرفهاى شما گوش كردم. شما الآن به مسائلى توجّه مى‏ كنيد كه دغدغه‏ هاى اصلى من هم همانهاست. شما به اهميت دادن به علوم پايه، به علوم محض، به پژوهش، به فراهم آوردن، بستر مناسب براى رشد علمى و فكرى، به استفاده‏ ى دانش در همه جاى جهان و مخلوط نكردن بهره‏ مندى از دانش ديگران با بهره‏ مندى از همه‏ ى فرآورده‏ هاى فرهنگى آن‏ها اشاره كرديد. اين‏ها همان حرفهايى است كه در مواجهه با جوانان و دانشجويان و قشر دانا و هوشمند جامعه، دغدغه‏ هاى اصلى مرا تشكيل مى‏ دهد. خدا را شكر مى‏ كنم كه مى‏ بينم همان چيزهايى كه در ذهن من وجود داشته و در مجامع دانشگاهى و با مسئولان دانشگاهى و با جوانان با اين نيّت مطرح مى‏ كردم كه در ذهنها گسترش پيدا كند و به مطالبات عمومى تبديل شود، نتيجه‏ بخش شده است. يعنى شما هوشمندان، همان چيزهايى را مى‏ خواهيد كه ما مى‏ خواستيم شما آن‏ها را بخواهيد.»

(بيانات در ديدار جمعى از برگزيدگان المپيادهاى جهانى و كشورى و افراد ممتاز آزمونهاى سراسرى سال 80 و 1381 03/ 07/ 1381).


پیشرفت عظیمی که در زندگی انسان بوجود آمده است چشم هر بیننده دقیقی را خیره می‌سازد. پیشرفت‌هایی که منجر به تحول فراوان در نحوه زندگی بشر شده است. بهره‌مندی آنها از طبیعت را بیشتر کرده و بر فرهنگ و خلق وخوی آنان تاثیر گذاشته است.

رصد مبانی این تغییرات و پیشرفتها، علل گوناگونی را پیش روی انسان می‌گذارد. اما آنچه مسلم است علوم طبیعی از سر حلقه های مهم تغییر و تحول بوده است.

علومی شامل ریاضیات، فیزیک، شیمی و زیست شناسی که منشا فناوری‌های فراوانی در دنیا شده‌اند.

مقام معظم رهبری در این باره می فرمایند:..ما به دنيا كه نگاه مى‌‏كنيم، مى‌‏بينيم آن چيزى كه كشورهاى پيشرفته را توانسته به اين اوج و قله برساند، رياضى، فيزيك، شيمى و علوم زيستى است.


دانشکده و پژوهشکده علوم پایه مجموعه‌‌‌ای است با هویت اسلامی ‌و ولایی که به عنوان بخشی از دانشگاه جامع امام حسین(علیه‌‌السلام) بوده و موظف به انجام پژوهش‌های بنیادی، توسعه‌ای و کاربردی و آموزش در مقاطع تحصیلات تکمیلی و برگزاری دوره‌های توانمندساز  در چارچوب آیین‌‌‌‌نامه‌‌های مصوب و ابلاغی می‌باشد و از نظر ضوابط دانشگاهی، آموزشی و پژوهشی در چارچوب ضوابط و مقررات دانشگاه جامع امام حسین(علیه‌‌السلام) فعالیت می‌نماید.LinE_IHU
samaneh
line2

آدرس: تهران - بزرگراه شهید بابایی - دانشگاه جامع امام حسین (ع) - موقعیت امام صادق(ع)- دانشكده و پژوهشكده علوم پایه

تلفن تماس: 74189500-021|پست الکترونیکی: science@ihu.ac.ir

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه جامع امام حسین(علیه السلام) می باشد.