دوشنبه ١٥ خرداد ١٤٠٢

تاریخچه دانشکده

 

دانشکده علوم پایه در اواخر دهه 60  همزمان با تاسیس دانشگاه امام حسین (ع) تاسیس گردید. این دانشکده شامل گروه‌های آموزشی ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست شناسی بود که پس از مدتی گروه‌های اپتیک و لیزرٰ  جنگ نوین و فلسفه علم به آن اضافه شدند.

 


دانشکده و پژوهشکده علوم پایه، در راستای ساختار و سیاستهای کلان دانشگاه جامع امام حسین «ع»، یک واحد آموزشی در مقطع تحصیلات تکمیلی محسوب شده و صرفاً در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری از بین جوانان مستعد و پای بند به ارزشهای اسلامی و انقلابی مبادرت به پذیرش دانشجو از طریق سازمان سنجش همانند سایر دانشگاه‌های کشور می‌نماید. با اعتقاد به ضرورت کاربردی بودن علم، فعالیتهای پژوهشی این دانشجویان در قالب پایان نامه و رساله به حل مسائل و مشکلات پیش روی کشور و انقلاب اسلامی اختصاص می یابد.

علاوه بر این دوره های کوتاه مدت آموزشی به منظور توانمندسازی دانش آموختگانی که به عنوان مدیر و کارشناس در بخشهای مختلف مشغول به کار هستند. این آموزشها به دو صورت انفرادی (بر اساس تقویم آموزشی) و گروهی (بنا به درخواست سازمانها و شرکتها) برگزار می شود و عموم مباحث کاربردی علوم پایه را در بر می گیرد.


گروه زیست شناسی در رشته‌های کارشناسی ارشد شامل زیست شناسی سلولی- مولکولی و پدافند غیرعامل زیستی و در دوره دکتری  نانوبیوتکنولوژی، گروه فیزیک دارای مقطع دکتری و کارشناسی ارشد هسته‌ای ، گروه اپتیک و لیزر دارای مقطع دکتری و کارشناسی ارشد لیزر، گروه شیمی هم مقطع کارشناسی ارشد و دکتری شیمی معدنی، آلی و شیمی فیزیک درحال جذب دانشجو می باشند.
 دانشکده علوم پایه درحال حاضر دارای تعدادی هیات علمی تمام وقت می‌باشد که در مرتبه علمی استادیٰ دانشیاری واستادیاری در گروه های آموزشی مختلف  درحال تدریس وفعالیت می باشند.


در این دانشکده برای رشته های شیمی، فیزیکٰ هسته‌ای، اپتیک -لیزر  و میکروبیولوژی آزمایشگاه‌های مناسب با تجهیزات مناسب وجود دارد و درحال حاضر تعداد زیادی دانشجو مشغول به تحصیل هستند.


امکانات آموزشی و پژوهشی در دانشکده

امكانات آموزشي و پژوهشي دانشكده عبارتند از:

26 آزمايشگاه آموزشي و تحقیقاتی دارای تجهیزات و دستگاههای خاص و منحصر به فرد،

2 سالن جلسات دفاعیه و سمینار مجهز به وسایل کمک آموزشی

و دارای سایت کامپیوتری و محاسباتی پیشرفته.


LinE_IHU
samaneh
line2

آدرس: تهران - بزرگراه شهید بابایی - دانشگاه جامع امام حسین (ع) - موقعیت امام صادق(ع)- دانشكده و پژوهشكده علوم پایه

تلفن تماس: 74189500-021|پست الکترونیکی: science@ihu.ac.ir

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه جامع امام حسین(علیه السلام) می باشد.