پنج شنبه ٠٥ خرداد ١٤٠١

 

تحصیل در دانشکده


 

دانشکده و پژوهشکده علوم پایه دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام، یک واحد دانشگاهی سازمانی است و در در پاسداری از انقلاب اسلامی ماموریت جهاد علمی در حوزه های مدیریت و اقتصاد را بر عهده دارد. در انجام این ماموریت، دو مسیر عمده آموزشی در دانشکده تعریف شده است که مسئولیت نخست تربیت جوانان مومن و انقلابی مطابق با مسائل اصلی و اولویت دار انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف علوم پایه و مسئولیت دوم، ارتقاء توان علمی کادر سازمانی و داوطلبان ورود به آن می­باشد.

دانشجویان دانشکده علوم پایه از طریق آزمون سراسری و آزمون مستقل پذیرش می شوند.

آزمون مستقل زیر نظر وزارت علوم تحقیقات فناوری و سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شده و مختص رشته هایی است که به صورت خاص توسط دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام طراحی شده و به تصویب وزارت علوم تحقیقات و فناوری رسانده شده‏‌اند. به هر دو گروه مدرک رسمی مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری اعطا می شود.

مطابق ضوابط دانشگاه، دانشجویان ملزم به گذراندن 10 واحد دروس سازمانی شامل دروس عقیدتی و آشنایی با معارف دفاع مقدس می باشند.


حمایت‌های تحصیلی

علاوه بر حمایت‌ها و پشتیبانی‌های مرسوم دانشگاه ها، دانشکده علوم پایه از فعالیت آموزشی و پژوهشی دانشجویان، حمایتهای زیر را به عمل می آورد:

1: آن دسته از دانشجویان علاقمند و توانمند در فعالیت پژوهشی می‌توانند در پروژه‌های تحقیقاتی تعریف شده در مراکز علم و فناوری دانشکده که زیر نظر اعضای هیات علمی دانشکده انجام می شود همکاری نمایند.

2: دانشجویان نخبه، علاقمند و حائز شرایط، جهت طی فرآیند استخدام به گزینش سپاه معرفی می شوند.

3: دانشجویانی که پایان‏‌نامه و رساله خود را به حل مسائل اولویت‌دار و کاربردی مطابق نقشه راه مصوب مراکز علم و فناوری دانشکده اختصاص دهند می‏‌توانند از مزایای مختلف برخوردار شوند.
پیوندهای مفید
تقویم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 935
 بازدید امروز : 76
 کل بازدید : 182911
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.21
اوقات شرعی

«نشریات علمی دانشکده»

  شیمی دارویی - چاپ دوم نگرشی نوین بر مکانیک تحلیلی (جلد دوم)نشریه علمی پژوهشی علوم و فناوری های پدافند نوین

آدرس: تهران - بزرگراه شهید بابایی - دانشگاه جامع امام حسین (ع) - موقعیت امام صادق(ع)- دانشكده و پژوهشكده علوم پایه

تلفن تماس: 74189500-021    پست الکترونیکی: science@ihu.ac.ir

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه جامع امام حسین(علیه السلام) می باشد.
همراهان این صفحه:935