چهارشنبه ١٧ آذر ١٤٠٠

 

اخبار > اطلاعیه ثبت‌نام معرفی‌شدگان مرحله دوم آزمون دکتری سال 1400


 


چاپ خبر Print

اطلاعیه ثبت‌نام معرفی‌شدگان مرحله دوم آزمون دکتری سال 1400


اطلاعیه دانشگاه جامع امام حسین (ع) در خصوص مرحله ارزیابی تخصصی
آزمون نیمه‌متمرکز ورودی دکتری سال 1400 

 

براساس اعلام معاونت تربیت و آموزش دانشگاه جامع امام حسین(ع)، به اطلاع آن دسته از داوطلبانی که حد نصاب نمره علمی لازم را مطابق کارنامه آزمون کتبی ورودی دکتری تخصصی سازمان سنجش آموزش کشور را کسب نموده و كدرشته محل‌های مربوط به این دانشگاه را در سایت سازمان سنجش انتخاب نموده‌اند می‌رساند که ایشان می‌بایست از تاریخ  1400/03/03 تا 1400/03/07 با مراجعه به سامانه ثبت نام مرکز آزمون و سنجش دانشگاه (لینک به زودی فعال خواهد شد) نسبت به ثبت‌نام و تکمیل اطلاعات و بارگذاری مدارک برای ارزیابی تخصصی اقدام نمایند. 

 

لازم به ذکر است پس از ثبت نام، مصاحبه علمی کلیه داوطلبان براساس برنامه زمانبندی اعلام شده توسط دانشکده و پژوهشکده های مربوطه انجام خواهد شد.

 

 

جدول شماره (1): کدرشته محل‌های مورد پذیرش آزمون دکتری 1400 دانشگاه جامع امام حسین(ع)

 

 

برنامه زمانی ارزیابی تخصصی

 

بازه زمانی ارزیابی تخصصی و مصاحبه علمی از 08/03/1400 تا 24//140003 می‌باشد.

 

لازم به ذکر است زمان دقیق انجام مصاحبه علمی و ارزیابی تخصصی هر داوطلب (روز و ساعت) متعاقباَ از طریق گروه‌های علمی مربوطه اطلاع رسانی خواهد شد.

 

مدارک مورد نیاز

 

·         تکمیل و بارگذاری فرم‌ تقاضانامه ثبت‌نام و مدارک لازم در پرتال ثبت‌نام 

 

·         کارنامه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1400

 

·    مدرک کارشناسی و کارشناسی‌ارشد و ریزنمرات هر دو مقطع

 

تبصره ۱- آن دسته از داوطلبانی که فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می‌باشند علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته می‌بایست اصل مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند.

 

تبصره ۲- آن دسته از دانشجویان سال آخر که حداکثر تا تاریخ 1400/06/31 در مقاطع کارشناسی‌ارشد و یا دکتری حرفه‌ای فارغ‌التحصیل خواهند شد، می‌بایست اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه محل تحصیل، مربوط به معدل واحدهای گذرانده تا تاریخ 99/11/30 را همراه داشته و ارائه نمایند.

 

·    اصل حکم کارگزینی برای داوطلبان حائز شرایط سهمیه مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری

 

·         ارائه گواهی استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران برای متقاضیان

 

·         پرداخت مبلغ 1.500.000 (یک میلیون و پانصد هزار) ریال بابت هزینه مصاحبه و گزینش بصورت الکترونیکی در همین پرتال

 

 

 

 شرایط دانشگاه برای پذیرش دانشجو از طریق آزمون دکتری سال 1400

 

1)  انتخاب هدفمند دانشجو در سال تحصيلي 1401-1400 به ترتيب از ميان پايوران سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، شاغلين ساير سازمان‌هاي نيروهاي مسلح، بسيجيان فعال و افراد مومن و معتقد به انقلاب و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي خواهد بود. 

 

تبصره1: داوطلبان (غير از شاغلين رسمي نيروهاي مسلح) نبايد در استخدام و يا متعهد خدمت به ساير سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها باشند.

 

تبصره2: انتخاب دانشجو در دوره هاي نوبت دوم فقط از ميان كاركنان رسمي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي انجام مي‌گيرد.

 

2)  پايوران سپاه مي‌بايست موافقت كتبي و بدون قيد و شرط با ادامه تحصيل خود را از مركز عمليات معاونت نيروي انساني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي (برابر مجموعه ضوابط و مقررات دانشجويي) قبل از ثبت‌نام در آزمون دريافت و در زمان مصاحبه به دانشگاه ارايه دهند. 

 

3)  شاغلين ساير سازمان‌هاي نيروهاي مسلح جهت انجام مصاحبه مي‌بايست موافقت كتبي و بدون قيد و شرط با ادامه تحصيل خود به صورت تمام وقت را از بالاترين مقام رسمي سازمان متبوع دريافت و در زمان مصاحبه به دانشگاه تحويل نمايند. 

 

4)    داوطلبان بسيج فعال مي‌بايست، گواهي عضويت بسيج فعال را در زمان مصاحبه به دانشگاه ارايه دهند.

 

 

 

5)    تسهيلات:

 

1-5- دانشجویان و فارغ‌التحصیلان واجدالشرایط بسیجی و افراد مومن و انقلابی، متناسب با نیاز سپاه در اولویت بورس (حین تحصیل) و استخدام (بعد از فارغ‌التحصیلی) می‌باشند.

 

2-5- نفرات اول تا سوم آزمون كتبي برگزار شده توسط سازمان سنجش آموزش كشور، در صورت انتخاب اين دانشگاه براي ادامه تحصيل و مشروط به احراز صلاحيت‌ها و شایستگی‌های پاسداري از ابتداي یا حین تحصيل به عنوان بورس جذب مي‌گردند.

 

3-5- پذيرفته‌شدگان رتبه‌هاي برتر و فارغ‌التحصيلان رتبه اول در صورت داشتن شرايط در اولویت جذب سپاه در مراکز آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی قرار خواهند گرفت.

 

4-5- دانشجويان واجد شرایط می‌توانند برابر ضوابط و ابلاغیات مربوطه و تأیید معاونت نیروی انسانی سپاه، از امكان بهره‌مندي كسر و جایگزین خدمت سربازي در صورت اجراي پروژه‌هاي واگذار شده از سوي دانشگاه و تأييد مراجع ذي‌ربط، مي‌توانند متناسب با ميزان همكاري، برخوردار شوند.

 

5-5- به دانشجويان غيربورس رتبه اول آزمون كتبي برگزار شده توسط سازمان سنجش آموزش كشور، كمك هزينه تحصيلي ماهانه سه ميليون ريال به مدت هشت ترم تحصيلي پرداخت مي‌شود. نحوه برگشت كمك هزينه تحصيلي مطابق ضوابط دانشگاه پس از فارغ‌التحصيلي خواهد بود.

 

6-5- در صورت تمايل دانشجويان غير بورس، پس از فارغ‌التحصيلي در صورت داشتن شرايط به مراكز علمي و تخصصي سپاه جهت انجام خدمت مقدس سربازي معرفي خواهند شد.

 

7-5- به دانشجويان همكار و فعال در پروژه‌هاي تحقيقاتي مصوب مطابق ضوابط دانشگاه پژوهانه (حق‌الزحمه پژوهشي) پرداخت مي‌گردد.

 

8-5- به پذيرفته‌شدگان رتبه اول آزمون كتبي برگزار شده توسط سازمان سنجش آموزش كشور علاوه بر كمك هزينه تحصيلي تا سقف 2 برابر سايرين وام و تسهيلات دانشجويي اعطا خواهد شد. نحوه برگشت وام مطابق ضوابط دانشگاه پس از فارغ‌التحصيلي خواهد بود.

 

9-5- تمامي پذيرفته‌شدگان از امكانات ورزشي، كارگاه‌هاي مهارت افزايي، برنامه‌هاي فوق برنامه دانشگاه به صورت رايگان بهره‌مند مي‌گردند.

 

 

 

6)   ساير شرايط:

 

1-6- تمام داوطلبان مي‌بايست واجد صلاحيت‌هاي عمومي سپاه بوده و در مراحل مصاحبه و آزمون شفاهي امتياز لازم را كسب نمايند.

 

2-6-پذيرش نهايي از بين معرفي‌شدگان چندبرابرظرفيت و پس از احراز شرايط لازم به ترتيب اولويت صورت مي‌گيرد و دانشگاه در رد يا قبولي داوطلبان مخير است.

 

3-6- تحصيل در دانشگاه بصورت تمام وقت خواهد بود.

 

4-6- رساله دانشجويان بصورت هدفمند در راستاي حل نظام مسايل و رفع نياز پژوهشي دانشگاه تعريف و هدايت مي‌شود.

 

خوابگاه:

 

به تمام دانشجويان غيربومي خوابگاه مجردي و به پذيرفته‌شدگان غيربومي رتبه اول آزمون كتبي برگزار شده توسط سازمان سنجش آموزش كشور خوابگاه متأهلي تعلق مي‌گيرد.

 

تذکر مهم:

 

1)    هرگونه تغییر در این اطلاعیه از جمله تاریخ مصاحبه صرفاً از طریق سایت دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد.


1400/03/03 - ٠٧:٤٠ / شماره خبر: ١٩٥١ / تعداد نمایش خبر: 471
1400/03/03 - ٠٧:٤٠ / Code: ١٩٥١ / Number: 471
خروج
پیوندهای مفید
تقویم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1867
 بازدید امروز : 292
 کل بازدید : 116706
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 3.29
اوقات شرعی

«نشریات علمی دانشکده»

  شیمی دارویی - چاپ دوم نگرشی نوین بر مکانیک تحلیلی (جلد دوم)نشریه علمی پژوهشی علوم و فناوری های پدافند نوین

آدرس: تهران - بزرگراه شهید بابایی - دانشگاه جامع امام حسین (ع) - موقعیت امام صادق(ع)- دانشكده و پژوهشكده علوم پایه

تلفن تماس: 74189500-021    پست الکترونیکی: science@ihu.ac.ir

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه جامع امام حسین(علیه السلام) می باشد.
همراهان این صفحه:1867